Showreel – wideo prezentacja modelki

freedigitalphotos.net
Odkąd sprzęt do produkcji filmów stał się łatwo dostępny (każdy nowy aparat fotograficzny rejestruje klipy w formacie HD), wszyscy, którym zależy na promocji, tworzą tzw. showreel, czyli cyfrowe, ruchome (filmowe) prezentacje swojej twórczości. Dotyczy to filmowców, fotografów, projektantów, muzyków, grafików. Ale też modelek. Do internetu codziennie dodawane są nowe showreele, na których widać ekspresję dziewczyn, sposób poruszania, techniki pozowania i umiejętności aktorskie.

Profesjonalny showreel to poważna produkcja filmowa z ekipą stylistów, wizażystów, reżyserem i asystentami. Tworzeniem takich klipów zajmują się duże studia filmowe. Ale coraz częściej produkcję wideo oferują też mniejsze firmy. Współpraca z nimi nie zrujnuje naszego portfela.

Spójrzcie na kilka przykładowych showreel. Czy nie są interesujące i nie zachęcają do współpracy z modelkami?Jak widać na filmie udostępnionym poniżej, showreel nie musi być produkcją studyjną. Plenerowe filmy mogą być bardzo atrakcyjne.

Nika Skibo (model SHOWREEL) from Alvinrenz Film on Vimeo.

Showreel może być całkowicie nową produkcją, z mniej lub bardziej wyszukaną fabułą (scenariuszem). Ale w film można też wmontować zdjęcia oraz fragmenty reportażu z sesji fotograficznej czy z planu teledsku. Wówczas sukces showreel zależy od umiejętności osób, które zajmą się postprodukcją (montażem).


Jeśli nie dysponujesz znaczącymi funduszami, skontaktuj się z fotografami, z którymi już współpracowałaś przy budowie portfolio. Wielu fotografów zaczęło lub chce zacząć przygodę z filmem i z pewnością będą zainteresowani współpracą przy produkcji wideo. Jeśli fotografowie sami nie planują zajmować się filmem powinni polecić Ci kogoś, kto zrealizuje Twój showreel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz