Przykłady pseudo agencji modelek

Fot. Pixabay, geralt
W samej Warszawie funkcjonuje nawet kilkanaście pseudo agencji modelek. Żerują na dziewczynach, które nie mają szans (lub wiedzy) na dostanie się do znanych agencji, są początkujące i nieświadome, w jaki sposób mogą zostać wykorzystywane. Pokażemy dwa przykłady.

Nazwa pierwszej pseudo agencji zaczyna się na literę M. Firma oszukuje modelki twierdząc, że kwalifikują się do wygrania castingu do reklamy lub filmu. Wówczas stawia modelkom warunek: „Musicie mieć pakiet profesjonalnych zdjęć, m.in. po to, aby reżyser reklamy mógł was zobaczyć”. Agencja oferuje wykonanie zdjęć u współpracującego z nimi fotografa. Nawet jeśli modelka przyjdzie z własnym portfolio pracownik agencji będzie ją przekonywał, że jej zdjęcia są niewystarczające. W ten sposób modelki godzą się wydać na sesję zdjęciową 300-400 zł. Po sesji agencja już się nie odzywa do modelki, której na pamiątkę zostają bezwartościowe, wykonane „na kolanie” zdjęcia. Oraz rozczarowanie.


Druga agencja ma w nazwie pierwsze litery imienia i nazwiska jej właściciela. Ta firma nie jest żadną agencją, chociaż na jej stronie WWW można przeczytać, że zajmuje się promocją modelek. Właściciel firmy zaprasza początkujące modelki z całego kraju na sesje zdjęciowe w eleganckich hotelach. Oferuje też modelkom nocleg w pokojach, w których dochodzi do sesji. Po pobycie w hotelu modelki dostają marnej jakości fotografie.

Sesje mają często pseudo sponsorów i uczestniczą w nich koledzy właściciela firmy. W końcu ktoś musi opłacać pobyty w hotelach...

Na stronie „agencji” znajduje się katalog modelek, które już miały sesje hotelowe. Nie ma za to wzmianki o osiągnięciach agencji i jej modelek, ani o klientach firmy. Bo klientów prawdopodobnie nigdy nie było, a sukcesów brak.

Na temat obu wspomnianych firm można znaleźć wiele negatywnych opinii w Internecie.

Przedstawiamy oba przykłady, abyście miały świadomość, że w branży zdarzają się oszuści, osoby wyłudzające od dziewczyn pieniądze albo chcący po prostu przebywać pod różnym pretekstem w towarzystwie atrakcyjnych kobiet.

Pamiętajcie, że przed nawiązaniem współpracy trzeba sprawdzić z kim mamy do czynienia. O tym jak znaleźć fotografa oraz agencję możecie przeczytać we wcześniejszych postach bloga.