Jak stworzyć drukowane portfolio?

Fot. tomatomodels.pl
Każda modelka powinna mieć poza zdjęciami cyfrowymi, które publikuje w Internecie, również portfolio drukowane, czyli album z wybranymi odbitkami. Takie portfolio zabiera ze sobą np. na spotkania z agencjami lub na castingi. 

Z artykułu w formule pytania - odpowiedzi dowiesz się jak przygotować tradycyjne, profesjonalne portfolio z odbitkami, aby zachwycić pracodawców. A przy tym nie przepłacić.Jaka powinna być wielkość zdjęć do portfolio?

Standardem na świecie jest, że odbitki w portfolio modelki mają format 9x12 (cali). Polskie laboratoria fotograficzne posługują się centymetrami, dlatego w ich ofercie znajdziecie odpowiednik tego formatu - 20x30 (cm). Jest to przybliżona wielkość odbitki (w przeliczeniu z cali), bo dokładny wymiar odbitki wyniesie 20,3 cm na 30,5 cm.

Dodajmy, że nie zawsze trzeba trzymać się standardowego formatu. Czasami modelki mają zdjęcia w nieco innym formacie (np. 8x11 cali), co jest akceptowane. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby zdjęcie nie było za małe.

Jakie zdjęcie cyfrowe nadaje się do zrobienia odbitki?

Aby wykonać odbitkę 20x30 (cm), potrzebne jest zdjęcie cyfrowe o rozmiarze minimum 1199x1801 pikseli. Jednak lepiej mieć większe, ponieważ im większa jest rozdzielczość fotografii tym lepsza będzie jakość odbitki.

Ile zdjęć umieścić w portfolio?

Nie ma jednego standardu. Niektórzy twierdzą, że w portfolio powinno być od 6 do 20 fotografii. W USA przyjęte jest, że w portfolio może się znaleźć nawet 50 zdjęć. Przyjmijmy, że w Europie od 10 do 30 najciekawszych, wybranych fotografii wystarczy w zupełności.

Jakie zdjęcia wybrać do portfolio?

Powinien być to przekrój doświadczeń i możliwości modelki - od prostych zdjęć, portretowych, po wyszukane stylizacje. Tak samo jest z zakresem pozowania.

Jaki wybrać album dla portfolio?

W sklepach i laboratoriach fotograficznych są różne albumy, skórzane, plastikowe, twarde, miękkie, czarne, kolorowe. Wszystko zależy od fantazji, kreatywności oraz zamożności modelki. Warto jednak wybrać album, który będzie trwały, a przy tym niezbyt ciężki. I ważne jest, aby było w nim miejsce na wizytówki, notatki i kolejne zdjęcia.

Jak wygląda gotowe, przykładowe portfolio ze zdjęciami modelki zobaczycie na filmie poniżej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz