Modelki Plus Size na wybiegi

W Polsce popularność modelek plus size, które odbiegają od standardowego wizerunku rośnie dopiero od kilku lat. Na świecie w branży mody modelki plus size robią karierę już od lat 90. XX wieku. Wszyscy pamiętamy słynną reklamę produktów marki Dove, w której wystąpiło nago kilka pań, które nie należały do typowych modelek.

Jeśli chciałabyś spróbować sił w plus size modelingu, musisz wiedzieć, że nie każda dziewczyna się do tego nadaje. Modelka plus size powinna charakteryzować się wieloma cechami „typowych” modelek, czyli powinna mieć nieprzeciętną urodę, odpowiedni wzrost i zadbane włosy. I nie powinna mieć kompleksów. Nikt nie daje taryfy ulgowej ponieważ jesteś plus size. 

Modelkom plus size może być trudno poszukiwać zleceń samodzielnie. W Polsce rynek nie jest tak duży jak na zachodzie. Dlatego spróbuj znaleźć agencję, która będzie Cię reprezentować. Oczywiście musisz mieć przygotowane portfolio (lookbook) a przynajmniej polaroidy. I bądź gotowa na szereg porażek, którymi nie wolno się zrażać. Po prostu trzeba odwiedzić wiele agencji i uzbroić się w cierpliwość. Nie od razu uda Ci się zyskać sławę Crystal Renn, widocznej na zdjęciu ilustrującym ten artykuł (zdjęcie pochodzi z czasopisma „V Magazine”).

Polecamy galerię zdjęć najbardziej popularnych modelek plus size na stronach askmen.com. A poniżej zamieszczamy filmik z pokazu bielizny z udziałem modelek plus size.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz